תנאים לקבלת משכנתאתנאים לקבלת משכנתא

כל זוג צעיר חולם על הרגע שבו הוא יוכל להפסיק לשלם שכר דירה חודשי ולהתחיל לממן את הבית שלו, אך השאלה היא איך אפשר להגיע לרגע המיוחל הזה. הנתונים במדינת ישראל מראים שרוב הזוגות בהחלט צריכים עזרה חיצונית, כי למרות גיוס ההון העצמי ולמרות עזרת המשפחה הרבה מהזוגות צריכים גם לקחת משכנתא. אם אתם נמצאים בשלב הזה בחייכם ורוצים להתחיל את התהליך של חתימה על משכנתא, אתם צריכים לדעת מהם התנאים לקבלת ההלוואה הזאת, ועל כך במאמר שלפניכם.

התנאים הבסיסיים

יש מספר תנאים שצריך להכיר לפני שמגישים בקשה לקבלת משכנתא, כאשר הראשון שבהם הוא הון עצמי. כלומר, אם לא יהיה לכם הון עצמי הבנק לא ידבר איתכם בכלל על ההלוואה שעליה אתם חולמים.
יש מקרים שבהם ההון העצמי צריך להגיע ל40% אך יש גם מקרים שבהם הבנק מסכים לתת הלוואה על הון עצמי של 10%, כך שכל מקרה נבדק לגופו. בנוסף לכך, יהיה עליכם להוכיח את היכולת שלכם להחזיר תשלומים חודשיים, בין אם ע"י משכורות חודשיות ובין אם ע" ההכנסות שלכם בתור עצמאים.

                         ביטוח משכנתא

עוד תנאי חשוב ביותר שבלעדיו הבנק לא יסכים לתת לכם את ההלוואה זה הנושא של ביטוח המשכנתא. מה יקרה אם חלילה לא תוכלו לשלם את החוב שלכם לבנק? בדיוק במקרים כאלה צריך שיהיה ביטוח משכנתא, וחשוב ביותר להבין שלא מדובר על בחירה חופשית של הלווה אלא על תנאי בסיסי שמציב הבנק לאישור על ההלוואה. 

 

 

לייעוץ ראשוני צרו קשר
או חייגו: 054-7636363

אני אתמודד מול הבנקים בנושא המימון ואחסוך לכם המון בהחזר המשכנתא

 

(מוטי מגן - יועץ משכנתאות, מנכ"ל מגן משכנתאות)