תהליך קבלת משכנתא

רבים מאיתנו רוצים לקבל אישור להלוואת המשכנתא כי זו הדרך היחידה שלנו להגיע לנכס משלנו. עם זאת, חשוב לדעת שכאשר מדברים על תהליך קבלת משכנתא לא מדברים על עניין שניתן להתמודד איתו תוך שעות ספורות כי בפועל זה קצת יותר מורכב. ישנם מספר שלבים שצריך לעבור בדרך לקבלת האישור הסופי, והם:

המשך קריאה: תהליך קבלת משכנתא

ריביות משכנתא מומלצות

החלק המשמעותי ביותר בלקיחת משכנתא זו כמובן הסוגיה של ריביות משכנתא מומלצות, שכן זה הסכום שיקבע את ההבדל בין הסכום שנותנים לכם ובין הסכום שאתם מחזירים. הריבית למשכנתאות משתנה כל הזמן, וזאת כיוון שיש תמורות שונות בשווקים, בבנקים ובמצב הדירות והמחירים. במידה וגם אתם חושבים לקנות היום דירה ורוצים לקחת משכנתא מהבנק, כדאי יהיה לבדוק לאיפה בדיוק אתם פונים ועל מה אתם חותמים. המשכנתא היא לרוב ההלוואה הגדולה ביותר שאדם יכול לקחת בחייו, ולכן ברור מדוע תרצו גם אתם לעשות הכול כדי שהתוצאה הסופית תהייה משכנתא שאתם יכולים לעמוד בריבית שלה ללא כל קושי.

המשך קריאה: ריביות משכנתא מומלצות

מהו תפקידה של חברת ייעוץ משכנתאות?

רבים מאיתנו רוצים לקנות דירה, חוסכים כסף ומבקשים עזרה מההורים אך בסופו של דבר ללא משכנתא זה לא באמת אפשרי. נשמע לכם מוכר וגם אתם חושבים שעכשיו זה הזמן הנכון לפנות לבנק כדי לקבל משכנתא? אם כך, כדאי שתדעו שאתם צודקים. עם זאת, לא בטוח שכדאי לכם לעשות את זה לבד כי יש הרבה מסלולי משכנתא שונים שלא יהיה קל לבחור ביניהם.

המשך קריאה: מהו תפקידה של חברת ייעוץ משכנתאות?

מחזור משכנתא

משכנתא הינה ההלוואה הגדולה ביותר שרוב האנשים לוקחים במהלך החיים, ולכן ברור מדוע כל אחד מאיתנו ירצה לעשות כל מה שהוא יכול כדי לשפר את תנאי ההחזר של הלוואה זו. המאפיין העיקרי של ההלוואה הוא שאנחנו לוקחים אותה ופורסים את ההחזרים על פני עשרות שנים, ולכן ניתן להבין מדוע עם השנים מתעורר הצורך לבחון האם לא כדאי יהיה למחזר את המשכנתא. מחזור משכנתא זו פעולה פשוטה שבה נפרעת המשכנתא הקיימת על ידי משכנתא אחרת, בתנאים משופרים ושונים.

המשך קריאה: מחזור משכנתא

לוח סילוקין

עולם המשכנתאות הוא עולם אינסופי הכולל בתוכו גם לא מעט מושגים שצריך להכיר, כאשר אחד מהם הוא המושג לוח סילוקין. לוח זה כולל בתוכו את שלבי החזר ההלוואה והוא נגזר מהסכם ההלוואה. בסיום ההלוואה יוחזרו, בהתאם ללוח הסילוקין, הן הסכום שניתן והן הריבית. אם זה נשמע לכם כמו סינית ואם אתם לא לגמרי יודעים איך להתמודד עם התחום הזה, כדאי שתדעו שאתם לא לבד. רוב האנשים שחושבים לקחת משכנתא מרגישים שהם הולכים לאיבוד נוכח השמות, המושגים וכל האפשרויות העומדות בפניהם.

המשך קריאה: לוח סילוקין

לייעוץ ראשוני צרו קשר
או חייגו: 054-7636363

אני אתמודד מול הבנקים בנושא המימון ואחסוך לכם המון בהחזר המשכנתא

 

(מוטי מגן - יועץ משכנתאות, מנכ"ל מגן משכנתאות)